Apie Balsuojam.lt projektą

Kodėl būtent balsuojam.lt atspindi tikrąją visuomenės nuomonę, gyvų žmonių balsus?

Klausimas provokuojantis ir ne be reikalo. Balsuojam.lt norėtų atkreipti dėmesį bei rekomenduoti LR piliečiams ypač kritiškai žiūrėti į tai, kas viešojoje erdvėje įvardinama kaip "visuomenės nuomonė". Plačiau apie tai žemiau esančiame tekste.

Pagrindinis Balsuojam.lt projekto tikslas - atspindėti kiek įmanoma tikresnius balsavimų ir apklausų rezultatus siekiant apsaugoti visuomeninės nuomonės vertę.

Remiantis mano atliktais tyrimais, šiuo metu plačiai naudojamuose "parašų rinkimų" svetainėse, šie "parašai" gali būti nesunkiai sugeneruojami. Priklausomai nuo konkrečios svetainės: kas dvi sekundes po vieną naują "parašą" iki šimtų ir tūkstančių "parašų" per keletą ar keliasdešimt valandų.

Tokios dirbtinės apklausos ir algoritmų sugeneruoti rezultatai sumenkina visuomeninės nuomonės vertę!

Apklausos ir balsavimai atlikti Balsuojam.lt platformoje yra maksimaliai autentiški - tiek, kiek tą leidžia šiandieninės technologijos. Niekas negali garantuoti 100% autentiškumo, tačiau siekiame būti vienu ar keliais žingsniais arčiau Tikrumo.

Specialiai tam sukurta pakopinė registracijos sistema, kuomet nepraėjęs vienos pakopos, negali tęsti ar užbaigti registracijos.

Vartotojo profilis nėra sukuriamas ir/arba jo IP adresas yra bemat blokuojamas.

Pagal esamus (2021.06.23) saugumo patikros rezultatus, netikrus, dar vadinamus "feikinius" profilius Balsuojam.lt sistemoje galima sukurti tik rankiniu būdu. Nuo automatizuoto profilio kūrimo algoritmų esame apsaugoti.

Asmenims, siekiantiems paveikti Balsuojam.lt esančius rezultatus rankiniu būdu, abejais atvejais tai padaryti bus itin nepatogu, kainuos pinigų ir užtruks laiko - tiek perkant lietuviškas SIM korteles, tiek naudojantis "virtualių numerių" paslaugomis internete (kurių blokuojami sąrašai yra atnaujinami).

Sakyk tiesą, tai kas iš tiesų remia šį projektą?

Mamos ir Močiutės.

Esu dėkingas savo žmonai, kad papasakojus Jai šią idėją, sulaukiau palaikymo ir pritarimo atsitraukti nuo savo tiesioginių darbų. (Turint omenyje pandeminę situaciją, žmonos palaikymas man yra dar labiau vertingas. Nutarėme, kad kiekvienas iš mūsų esame atsakingi už demokratinės santvarkos išsaugojimą ir, kad demokratija ir žodžio laisvė yra toks pat bazinis poreikis, kaip vanduo ar maistas).

Negaliu pateikti tikslios atskaitomybės, kiek prie šio projekto prisidėjo močiutės, papildomai žiūrėjusios mūsų vaikus. Jeigu apskaičiuoti tą laiką, pagal rinkoje esančius valandinius auklių tarifus, manau gautųsi pakankamai, kad abi močiutes įtarti kaip "interesų grupę, stovinčią už šio projekto".

Šiaip mano mažamečiai vaikai taip pat, galima sakyti, parėmė šį projektą. Nėra nieko ką jie mėgtų labiau, nei jodinėti. O tokius savaitgalius su arkliais teko praleidinėti, nes "tėtis veikia kaiką svarbaus". Jie galėjo ir turėjo teisę protestuoti, bet paaiškinus, ką veikiu, suprato mane ir sutiko jodinėjimus laikinai nukelti.

Balsuojam.lt tai iš idealistinių paskatų gimusi laisva ir nepriklausoma iniciatyva, įgyvendinta iš privataus piliečio asmeninių resursų.

Viskas, ką parašiau aukščiau yra tiesa.

Kodėl tokia sudėtinga registracija? Kodėl negalima registruotis su užsienietiškais numeriais?

Labai atsiprašau lietuvaičių emigrantų, LR piliečių, šiuo metu neturinčių lietuviško telefono numerio. Teks prašyti Lietuvoje esančių draugų ar giminių pagalbos, kad nupirktų laikiną SIM kortelę, į kurią galėsite gauti identifikacinį registracijos kodą.

Žiūrėkite į tai, kaip į papildomą progą paskambinti babytei, paklausti kaip Ji jaučiasi (ir, kad užsidėjusi akinius padiktuotų tą aštuonių skaičių kodą, kurį gavo SMS žinutėje).

Tokie ribojimai yra būtini, siekiant išvengti robotizuotų atakų, kuomet masiškai sukuriami netikri profiliai. O tai lemtų iškreiptus apklausų rezultatus, tikrovės neatitinkančią balsavimų statistiką.

Ką darote su įvestais telefono numeriais?

Registracijos metu Jūsų telefono numeris yra atskiriamas nuo naujai sukurto profilio - Jūsų virtualios asmenybės - ir išsaugomas atskiroje duomenų bazėje pagal atsitiktinę tvarką (random), be jokių papildomų asmens duomenų.

Telefono numeriai išsaugomi dvejais tikslais:

1. Sustiprintai dublikatų, netikrų profilių prevencijai.
Vienas telefono numeris gali būti registruojamas tik vienam profiliui. Plačiau apie registracijos mechanizmą rašiau viršuje.

2. Svarbiems pranešimams susijusiais su Balsuojam.lt.
Pažymėdami varnele "Sutinku su naudojimosi sąlygomis" dalyje registracijos formoje, Jūs suteikiate leidimą siųsti SMS pranešimus į registracijos metu nurodytą telefono numerį. Manau yra svarbu išlaikyti šį papildomą komunikacijos kanalą, esant svarbiems pokyčiams ar iškilus poreikiui skubiai pranešti aktualią žinią. Tos pačios sąlygos galioja ir Jūsų pateiktam el. pašto adresui.

Ar galima atsisiųsti Balsuojam! programėlę?

Prisijunkite ir prabalsuokite šiuo klausimu. Jeigu bus surinktas pakankamas kiekis balsų "už" - programėlė Android ir iPhone telefonams bus sukurta.

Ką daryti jeigu nepavyksta užsiregistruoti arba turiu kitų klausimų?

Jeigu turite ne su registracija susijusių techninių klausimų - rašykite privačią žinutę Balsuojam.lt sistemoje.

Jeigu negalite užsiregistruoti atsiųskite "screenshots" su tiksliu problemos aprašymu į balsuojam